Skraplacze wyparne MCE - układ zamknięty

NOWOŚĆ

Seria MCE dopasowana została do wydajności od 120 kW do 2 MW.

Materiały do pobrania: Karta katalogowa Cennik

Szczegóły

MITA model MCE: skraplacze wyparne
 
Skraplacze wyparne serii MCE przeznaczone są do instalacji klimatyzacyjnych oraz chłodnictwa przemysłowego, jako alternatywa dla układów z skraplaczami chłodzonymi powietrzem lub wodą.
 
Czynnik chłodniczy, skrapla się w górnej części bloku, wykonanego ze stali ocynkowanej ogniowo, który jest nieprzerwanie omywany wodą z systemu zraszania. Odpowiednie rozprowadzanie (rozpylanie) wody oraz przeciwprądowy przepływ powietrza zapewniają efektywne skraplanie na całej powierzchni wymiennika ciepła. Kolektor wyjściowy skroplonego czynnika chłodniczego znajduje się w dolnej części bloku.
 
Konstrukcja
Konstrukcja (MCE oraz MCC) wykonana została ze stali ocynkowanej ogniowo z panelami „sandwich” (włókno szklane dodatkowo wzmocnione). Zależnie od modelu zastosowano od jednego do trzech wentylatorów osiowych. Konstrukcja bloku wewnętrznego wymiennika ciepła wykonana została z rurek „gładkich” (smooth-tube coil). W modelu MCE zgodnie z dyrektywą PED 97/23/EC. Standardowy model wyposażony jest również w wannę oraz komin wentylatorów (strumienica wykonana z włókna szklanego).
Seria MCE dopasowana została do wydajności od 120 kW do 2 MW
 
Zastosowanie
Skraplacze wyparne w poniższych instalacjach chłodniczych:
  • komercyjne oraz przemysłowe instalacje klimatyzacyjne,
  • centra logistyczne,
  • chłodnice składowe,
  • chłodnictwo przemysłowe.

Galeria zdjęć